Niezmienne przyczyny wypadków


Święta, święta, wypadki. Dzisiaj byłem gościem w Radio Łódź i rozmawiałem na gorąco o ostatnich tragicznych wydarzeniach na polskich drogach w te święta i jakie mogą być tego przyczyny.
Okres 3 dni świątecznych od 24 do 26 grudnia, który jest co roku uwzględniany w policyjnych statystykach, jest już za nami i jest to jeden z najgorszych bilansów ofiar śmiertelnych od wielu lat. Nie ma jeszcze oficjalnych statystyk podanych na stronie policji, a od 22 do 26 grudnia 2017 roku w wyniku wypadków drogowych śmierć poniosły 42 osoby, niby mniej niż rok wcześniej (ale biorąc pod uwagę okres od 22, a nie tylko 24-26), ale dwukrotnie więcej niż w święta w 2015 r. Przedstawiciel policji kwituje to zdaniem, że stan bezpieczeństwa na polskich drogach poprawia się. Tyle zabitych i 10 razy więcej rannych więc czy można mówić o poprawie?

Statystyki pochodzące z KGP z systemu SEWiK (od 2014 do 2016) i z raportów dziennych (za lata ubiegłe) przerażają a przyczyny wypadków nie zmieniają się od lat. Zapraszam do wysłuchania wywiadu, zajrzenia do statystyk i dyskusji.

Statystyki Świąt Bożego Narodzenia od 2004 roku

Popularne teraz

Mniej wypadków śmiertelnych
Tragiczne święta
10 sposobów Jak przeżyć w święta
Taryfikator - punkty dla kierowców
Autonomiczny samochód
Uber czy Taxi
Agresja na drodze
Baba za kierownicą
UWAGA! Rowerzyści!
Myślenie - świadomy kierowca

Zapisz się na newsletter

Wprowadź swój adres email, aby otrzymywać info o najnowszych i najpopularniejszych wpisach na blogu kierujsie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *